Carboxy CO2 ošetření

Carboxy CO2 ošetření funguje takto: pomocí speciální kompozice je pokožka poškozena a v závislosti na koncentraci kyseliny dochází k určitému stupni chemického popálení. Poté začnou buňky intenzivně produkovat všechny růstové faktory a jsou aktivně obnovovány. Vytvoří se nové cévy a aktivují se fibroblasty, což napomáhá syntéze nového kolagenu a elastinu. V poslední fázi se kůže zpevňuje a všechny její vrstvy se hydratují.

Nejvíce šetrný a také nejlehčí ze všech druhů peelingu se používá k obnovení pokožky obličeje, krku a dekoltu. Všechny povrchové chemické peelingy jsou považovány za nejbezpečnější protože ovlivňují povrchovou vrstvu kůže. Po provedených postupech, u kterých je odlupování pokožky součástí procedury, jsou vedlejší účinky velmi vzácné, rehabilitace se nevyžaduje. Povrchové postupy se také nazývají „peelingový víkend“, tj. můžete proceduru podstoupit například v pátek, příští dva dny budou věnovány domácí péči o pleť a v pondělí budete nadále vést svůj obvyklý životní styl.

Povrchové loupání pokožky je ovlivňováno organickými kyselinami – fytovou, jablečnou, citronovou, mléčnou a glykolovou. Všechny vyjmenované řeší různé problémy s kůží, podle toho kosmetička posoudí, která z kyselin se použije v průběhu procedury.
Nejvíce používaný je peeling s kyselinou glykolovou díky její dobré penetrační síle. Látky, které jsou obsaženy v kyselině glykolové, na sebe vážou molekuly vody, které jsou ve vnitřních vrstvách pokožky a to vede ke zlepšení hydratační funkce, čímž se snižuje mezi-buněčná ztráta vody. Díky tomu mizí suchost kůže, zvětšuje se její pružnost a elasticita, mizí malé vrásky a hluboké se stávají méně výraznými.

Kyselina mléčná reguluje rovnováhu hydratace, má protizánětlivý účinek a změkčuje pokožku. Takový peeling může být proveden kdykoli během roku. Kyselina vinná je vhodná pro citlivou pokožku, zvyšuje její pevnost a pružnost, chrání před ztrátou vlhkosti. Kyselina citronová má protipigmentační účinky a rozjasňuje pokožku. Mandlová kyselina vyhlazuje póry, snižuje výskyt akné, potlačuje škodlivé mikroorganismy.

Kontraindikace:

еpilepsie
onkologická onemocnění
záněty
kožní a jiné nemoci
virová onemocnění
těhotenství

Péče po peelingovém ošetření

Jejím hlavním záměrem je zabránit nežádoucím následkům a podpořit žádoucí efekt. Kosmetička doporučí prostředky pro domácí péči.
Je nutné používat ochranu proti slunečnímu záření s vysokým ochranným faktorem. Dále je nezbytné vyhnout se návštěvám sauny, bazénu a solarka.

Kontaktujte nás ješté dnes

Kontakt a objednání

Adresa studia "SL cosmetologist" :
Voctářova 2436/3b, 180 00 Praha 8-Palmovka

Zvonek 0101 Přízemí , první dveře doleva.

tel.(viber, whatsapp): +420 777 84 23 25
Otevírací doba: dle objednávek

ÍČO: 0811540

Scroll to Top