Laserová / IPL epilace

Jednou z nejúčinnějších metod, jak nežádoucí chloupky odstraňovat, je jistě epilace. Tu ale nesprávně někdo zaměňuj za depilaci. Proto je potřeba vysvětlit základní rozdíly, které mezi jednotlivými pojmy panují. Zatímco u depilace odstraňujeme pouze vrchní (viditelnou) část chloupku, epilace odstraňuje chloupek i s kořínkem.

Laserová epilace je úspěšná až v 90 %

Mezi nejmodernější způsoby trvalé epilace patří laserové ošetření, které je prováděno bez anestezie a doby nutné k rekonvalescenci. Jak vlastně laserová epilace funguje? Laserový paprsek je vyslán přímo do vlasového folikulu, čímž ničí kořínky chloupku, aniž by ovlivňoval přilehlé oblasti. Protože paprsek zasáhne všechny typy chloupků, bez ohledu na jejich barvuumístění či tloušťku, je toto laserové ošetření účinné až v90 %.

Bezpečí především

Kvalitní kliniky a střediska specializující se na epilaci laserem k tomuto úkonu používají nejmodernější diodové lasery, u kterých je energie potřebná k odstranění chloupku přesně koncentrována, čímž je dosaženo maximální efektivity při zachování naprosté bezpečnosti. Společně se zábleskem laserového světla vyšle přístroj i určité množství radiofrekvenční energie, která danou oblast prohřeje. Proto je možno používat nižší hodnoty laserového záření, které jdou ruku v ruce s menším rizikem popálení a lepšími výsledky. 

Scroll to Top